sobota, 30 listopada 2024

Hwarang – moja pierwsza drama.

 

Hwarang - drama, korea, V, BTS, Park Seo-joon

1.     Co mnie zachęciło ?

  • Nie lubiłem dram, nie chciałem ich oglądać, takie są moje szczere myśli, zmieniło się to wraz nową dziewczyną która mnie namówiła do oglądania. Powiedziałem, no dobra, sprawdzam, jak wyglądają koreańskie dramy czyli po prostu seriale. Hwarang ma momenty, jednak w gruncie rzeczy nie urywa mi 4 liter. Jest znośny, ma ciekawych bohaterów I fabułę która jest prosta I chwytliwa. Zapraszam do tekstu.

2.     Fabuła.

  • Fabuła opowiada o powstaniu elitarnej grupy młodych mężczyzn którzy mają stać się nową siłą w Królestwie I przeciwagą dla rosnącej arystokracji I jej ambicji. Do tego mamy wątek przyszłego Króla Jinheunga który chce odzyskać władzę od swojej marki-regentki. W to wszystko zostaje też wplątany Sun-woo który także ma swoją mroczną przeszłość. Od razu powiem, fabuła nie przemawiała do mnie od samego początku. Popisy matki która ciągle krzyczała I nie potrafiła wykrzyczeć się, po dziwne miny I tajne spotkania Arystokratów kończąc na niejasnym okresie działalności Hwarang. Do tej pory wydaje mi się, że cała drużyna bohaterów w dramie była w tej grupie max 2 tygodnie a pod koniec dramy to stali się braćmi choć na ekranie wogóle nie pokazano jak wiązali swoje zażyłe relacje.
Hwarang - drama, korea, V, BTS, Park Seo-joon

3.     Bohaterowie.

  • To jest pozycja która dla niektórych mogłaby ratować to show. Są oni w miarę ciekawi I interesujacy, choć głównie mówię tylko o dwójce głównych bohaterów bo reszta jest tłem dla nich. Zwłaszcza ta damska część która jest strasznie nijaka I denerwujaca. Reszta oddziału Hwarang jest całkowicie bezjajeczna z jednym zdaniem I kliszą którą się trzymają przez cały sezon. Brak tutaj większej rozgrywki, przyjaźni I chemii między postaciami. A Arystokraci jako antagoniści to już całkowite dno, głównie mają straszne miny, tajne spotkania I nic więcej się nie dzieje z ich strony.

4.     Podsumowanie.

  • Kończąc moją wypowiedź, choć poziom dramy Hwarang był słaby więc także mój początek z tym rodzajem serial był też wątpliwy, to jednak otoczka I cała atmosfera dram spodobał mi się na tyle, że zacząłem to dalej oglądać. Za to co do samej dramy to mam ambiwalentne podejście, na pewno było to słabe doznanie artstyczne, jednak został mi sentiment jako moja pierwsza drama I coś co się oglądało z niesamowitą pasją. Dziękuje za przeczytanie, a co Ty sądzisz o Hwarang?? Napisz komentarz.

Hwarang - drama, korea, V, BTS, Park Seo-joon

5.     Ciekawostki.

  • ·       Tytuł: Hwarang: The Poet Warrior Youth
  • ·       Gatunek: Serial Historyczny
  • ·       Kraj: Korea Południowa.
  • ·       Język: Koreański
  • ·       Twórcy: Han Suk-won, Park Sung-hye
  • ·       Reżyser: Yoon Sung-sik
  • ·       Scenariusz: Park Eun-yeong
  • ·       Muzyka: Oh Joon-sung
  • ·       Role: Park Seo-joon, Go A-ra, Park Hyung-Sika
  • ·       Liczba odcinków: 20+4 dodatkowe
  • ·       Czas trwania: 60 minut
  • ·       Emisja: 19.12.2016-21.02.2017

Zapraszam na inne moje teksty z Cyklu „Recenzje

https://okonapopkulture.blogspot.com/p/recenzje.html


sobota, 23 listopada 2024

God of War a God of War 3.

 


God of War - Sony, PlayStation, gry
1.     God of War 3.

  • Moja pierwsza gra z części o bogu Wojny Kratosie. Była świetna, grało się świetnie. Bohaterowie byli bardzo żywi I choć nie znałem całego kontektsu historii to nie miałem problemów ze zrozumieniem jej. Gra była bardzo mięsista, zabijanie, wyrywanie kończyń było na porządku dziennym. Jednak zarazem rogrywka była prosta, walczymy, zabijamy, rozrywamy, czasami były jakieś łamigłówki ale nic trudnego. Byłem pełen zachwytu nad tą grą I jej sposobem przedstawienia Bogów Olimpu. Zapraszam do tekstu.

2.     God of War.

  • Nowa seria na nową konsolę z nową historią jawiła się jako rewolucja nie tylko w historii gry ale też w systemie walk. Zostało mięso I rozrywanie przeciwników, jednak zniknęło taka walka w stylu pokonujemy każdego po prostu waląc w niego. Teraz musimy więcej myśleć I bardziej analizować walkę I możliwości Kratosa. Do tego historia I relacja z synem bohatera, powoduje zmianę w sercu gry. Zniknęła chęć zemsty I zastąpiły ją uczucia odpowiedzialności I spokoju z czym Kratos raczej nie był kojarzony wcześniej. Mi to pasowało, lubię legendy nordyckie a to jak wyglądają Ci Bogowie jest bardzo fajne.
    God of War - Sony, PlayStation, gry

3.     Różnice.

  • Różnica w gameplayu czy samej historii są widoczne od początku gry w God of War. Mniej walenia po gębie a więcej myślenia w trakcie walki mamy. Wydaje mi się, że przez to nowsza część serii o Kratosie jest bardziej ciekawa, interesująca, angażująca odbiorcę niż jej poprzednik.

4.     Podsumowanie.

  • Kończąc moją wypowiedź, to muszę przyznać, że w obie gry grało mi się bardzo dobrze. Tym porównaniem chciałem pokazać ich różnice, jednak nadal to świetna rozgrywka, czy to w konktekście fabuły czy samej walki. God of War przeszedł długo drogę od swojej pierwszej części, uważam, że bardzo dobrze gdyż przez to nie mamy poczucia stagnacji w serii I teraz tylko muszę zagrać w Ragnarok by zakończyć ten etap przygody Kratosa. Dziękuje za przeczytanie, a co Ty sądzisz o serii gier God of War ?? Napisz komentarz.
    God of War - Sony, PlayStation, gry

5.     Ciekawostki.

  • ·       Nazwa God of War III
  • ·       Producent: Santa Monica Studio
  • ·       Reżyser: Stig Asmussen
  • ·       Projektant:Ken Feldman
  • ·       Scenarzysta: Marriane Krawczyk
  • ·       Kompozytor: Gerard Marino
  • ·       Data wydania: 16 marca 2010, 14 lipca 2015 Remastered
  • ·       Gatunek: Akcja
  • ·       Kategoria Wiekowa: 18+
  • ·       Nazwa: God of War
  • ·       Reżyser: Cory Barlog
  • ·       Scenarzysta: Richard Gaubert
  • ·       Kompozytor: Bear McCreary
  • ·       Gatunek: Akcja
  • ·       Data Wydania: 20 kwietnia 2018
  • ·       Metacritic: 94/100 – 114 recenzji.

Zapraszam na inne moje teksty z Cyklu „Recenzje

https://okonapopkulture.blogspot.com/p/recenzje.html


sobota, 16 listopada 2024

Nowe pomysły na serie z Batmanem.

Batman - DC, serial, komiksy, Max, Pingwin, zabawki

1.     Co lubię w Batmanie.

·       Batman i Nightwing to moi ulubieni bohaterowie z serii DC, są ludźmi ale jednak poświęcają się by pomagać innym mieszkańcom. Samego Batmana lubię za jego chłodne podejście do spraw i próbowanie pudrować niczego i nikogo. Jest to detektyw który jest twardy, silny i niezłomny.
·       Taki był kreowany już od dawna, samotny wojownik walczący ze złem. Jednak już od jakiegoś czasu dostajemy też inne wersje Batmana. Więcej czasu spędza z miłością swojego życia, udziela lub dostaje rady od swoich pomocników lub syna, widać, że twórcy starają się wykreować nową wersję Batmana. pomocników lub syna, widać, że twórcy starają się wykreować nową wersję Batmana. Zapraszam do tekstu.

2.     Obecne serie.

·       Obecnie mamy różne serie z Batmanem, jest film z Robertem Pattisonem a głównie chodzi mi o serie komiksowe z tym bohaterem. Są Batman/Robin, Batman/Supermen, Batman/Brave, Batman w Kosmosie, Batman/Detective czy Batman seria z główna. Jak widać jest ich bardzo dużo.
·       Bardzo podoba mi się seria z Supermenem i Robinem gdyż są bardziej luźne i otwarte na Batmana i jego motywy a także pokazują go w innym świetle gdy pracuje z kimś innym. Batman w Kosmosie odrzuca mnie przez sam pomysł gdyż Batman to nie typ takiego wojownika a reszta jest okej ale bez szału.

Batman - DC, serial, komiksy, Max, Pingwin, zabawki

3.     Nowe pomysły.

·       Obecnie jestem na serialu Batman TAS, jest to bardzo stary serial z 1992 roku, który w końcu postanowiłem obejrzeć od początku do końca. Jest to bardzo fajna historia, której obecnie brakuje w telewizji. Brak żadnych seriali o DC, jest dla mnie dziwny, bo choć filmy były słabe to seriale górowały nad MCU.
·       W innych seriach uważam, że powoli dochodzimy do ściany w rozwoju Batmana i powinniśmy skupić się na Brucie Wayne, obecne komiksy dość powierzchownie obchodzą się z nim i jego majątkiem. Bardziej to jest czynnik z bycia Batmanem, a najlepiej jakby stworzono serię która opowie kim jest Bruce Wayne.

Batman - DC, serial, komiksy, Max, Pingwin, zabawki

4.     Podsumowanie.

·       Kończąc moją wypowiedź, na pewno nie jest bezstronnym krytykiem osoby Batmana, chciałbym go w nowym wydaniu, najlepiej jako serial animowany który mógłby być podobny do tego starego. Podobno jest tworzony ale szkoda, by taka postać była tak nie wykorzystana.
·       Batman to archetyp człowieka który nigdy się nie poddaje a to tego jest kompasem dla innych bohaterów. Większa głębia Bruce Wayne może pokazać inna osobowość Batmana gdyż pytanie kim on właściwie jest. Bohaterem, bogaczem, playboyem, ojcem, synem. Wiele możliwości dla niego. Dziękuje za przeczytanie, a co Ty sądzisz o Batmanie i jego serialach ?? Napisz komentarz.

Zapraszam na inne moje teksty z Cyklu „A co by było

https://okonapopkulture.blogspot.com/p/a-co-by-byo.html

sobota, 9 listopada 2024

Umbrella Academy – sezon 4.

 

Umbrella Academy - netflix, serial, sezon 4

1.     Poprzednie serie.

·       Umbrella Academy zadebiutował w 2019 roku i jest ekranizacją komiksu o tym samym tytule. Przez 5 lat zostały stworzone 36 odcinków które podzielone na 3 sezony. Po 10 odcinków w każdym z 3 pierwszych sezonów i 6 odcinków, w ostatnim sezonie, który domknął historię rodziny Hargreevsów.

·       Pierwsze 3 sezony były świetne, bardzo świeże, oryginalne i dobrze przedstawione pod względem fabuły, mocy bohaterów, ich charakterów i rozwoju ich w danym serialu. Każdy był jakiś, fantastyczny, ciekawy i czasem wstrząsający, powoli odkrywaliśmy genezę ich mocy. Zapraszam do tekstu.

Umbrella Academy - netflix, serial, sezon 4

2.     Problemy tego sezonu.

·       Niestety ostatni sezon dostał tylko 6 odcinków, o 4 mniej niż poprzednie i to strasznie widać. Koniec jest słaby, za szybki, strasznie nierówny i problematyczny. Luther został totalnie spłycony, wątek rodziny Lily czy Allison w ogóle nie zaprezentowany a Klaus był totalnie na doczepkę w tym sezonie.

·       Koniec rodziny był emocjonujący ale wątki wcześniejsze już takie nie były, w końcu rozwiązane sprawę śmierci Bena, tego pierwszego. Nic nie dowiedzieliśmy się o Sloane, czyli żonie Luthera z poprzedniego sezonu. Wątek Allison i jej rola jako matka został zupełnie wygładzony, bo brakowało czasu na to wszystko.

3.     Podsumowanie serialu.

·       Ostatecznie trzeba podsumować całe serial, nie tylko ostatni sezon i choć mam mieszane uczucia do tego sezonu, tak cały serial określam bardzo pozytywnie. Świetne efekty specjalne, five jako bohater był świetny a jego rodzeństwo bardzo fajnie się rozwijało w różne strony, nabierając charakteru.

·       Kończąc to będę tęsknił za tym serialem, był bardzo fajny i choć niesmak mi pozostanie po jego finale i całym 4 sezonie, to uważam go za bardzo dobry kotlet to jedzenia. Serial porusza wiele wątków, świetnie prowadził swoich bohaterów i potrafił zaskoczyć wydarzeniami. Dziękuje za przeczytanie, a co Ty sądzisz o 4 sezonie Umbrella Academy?? Napisz komentarz.

Umbrella Academy - netflix, serial, sezon 4

4.     Ciekawostki.

·        Zapraszam też na moją recenzję 3 sezonu Umbrella Academy – https://okonapopkulture.blogspot.com/2023/10/umbrella-academia-3-sezon.html

Zapraszam na inne moje teksty z Cyklu „Recenzje

https://okonapopkulture.blogspot.com/p/recenzje.html


sobota, 2 listopada 2024

MurphyVerse.

 

komiksy, DC, batman, joker, Murphy, seriale, filmy, bruce, nightwing

1.     O czym jest.

  • ·       Murphyverse, to w skrócie Batmanowy świat według wizji scenarzysty i rysownika Sena Murphego. Obecnie w Polsce mamy wydane 4 tomy, a w ogóle jest ich 5. Więc jak na standardy serii które nie dzieją się w głównej linii, jest to bardzo obszerny, ciekawy i intrygujący tytuł do zapoznania się.
  • ·       Batman od lat toczy walkę z różnymi rodzajami przestępców, jak zawsze najgorszy z nich jest Joker. Tylko co jeśli, on wyzdrowieje, co się stanie z Batmanem gdy jego wróg stanie po stronie prawa. To jest początek do całej serii, która świetnie prowadzi kolejne wątki, by pokazać czy Batman jest potrzebny Gotham. Zapraszam do tekstu.

2.     Co mi się podoba.

  • ·       W tej serii, podoba mi się przede wszystkim kreatywność scenarzysty by pokazać Jokera jako kogoś innego. Zawsze się zastanawialiśmy jak nemesis Batmana, wpada na takie szalone pomysły. Teraz mamy odpowiedź, to geniusz i to dosłownie. Sam Batman nie wie co ma robić, czy ufać przemianie dawnego złoczyńcy czy nie.
  • ·       Relacja między Batmanem, Harley a Jokerem, jest świetnie nakreślona i zaprezentowana. Widać ogromne podobieństwo między nimi a także lekkie szaleństwo Batmana który traci grunt pod nogami. Kolejne tomy, tylko to uwidaczniają, poprzez utratę wszystkie co miał, przez własne zachowanie. 
komiksy, DC, batman, joker, Murphy, seriale, filmy, bruce, nightwing

3.     Co mi się nie podoba.

  • ·       Ciężko znaleźć słabość tej serii, może trochę brak mi Nightwinga i uczynienie z niego drugiego Robina a nie pierwszego i zrobienie z niego, po prostu gnojka który ma ciągłe żal do wszystkich. Inny to może trochę mało spójny świat, gdyż choć pierwsze dwa tomy świetnie się dopełniają, tak Derek Powers w kolejnym jest trochę z czapy.
  • ·       W tomie jest powiedziane o wielkim wpływie tej postaci, ale wcześniej w ogóle go nie poznaliśmy. I może to być tylko smaczek, ale jednak tak samo jest z głównym antagonistą w serii o Harley Quinn czy pominięcie ważnych bohaterów typu Bullock czy Montoya w ostatniej serii. Widać, że autor planował głównie dwa tomy, które się dopełniają.

4.     Podsumowanie.

  • ·       Ten wątek, rozpocząłem po tym gdy skończyłem ostatni, odstępny tom w Polsce, tej serii. Bardzo mi się spodobała, gdyż była zarazem typowo Batmanowska ale też bardzo inna od normalnych komiksów z Batmanem i Gotham. Autor miał swój własny plan na świat i wyszło mu to bardzo dobrze.
  • ·       Całość zaczyna i kończy się na Gotham, mieście Batmana i jego rodziny, scenarzysta całej serii, piękne podkreślił rolę Batmana w historii miasta i to czy on naprawdę jest im potrzebny. Kolejne tomy, nie potrafią tego jednoznacznie rozstrzygnąć, co tylko potwierdza jak ciężki jest to orzech do zgryzienia. 

Dziękuje za przeczytanie, a co Ty sądzisz o Murphyverse o Batmanie ?? Napisz komentarz. 

komiksy, DC, batman, joker, Murphy, seriale, filmy, bruce, nightwing

5.     Ciekawostki.

  • ·       Twórca: Sean Murphy
  • ·       Scenarzysta i Pisarz: Sean Murphy
  • ·       Wydawnictwo: DC Black Label
  • ·       Nazwa dla linii to: Murphyverse
  • ·   6 zasad świata: Żadna postać, która umiera, nie może zostać wskrzeszona, Brak monologów wewnętrznych, Brak możliwości przyśpieszenie serii, Główny cel to zadowolenie czytelników, W każdym komiksie musi pojawić się co najmniej jeden pojazd, Żadna seria nie może się krzyżować z inna serią.
  • ·  Plany: Autor Sean Murphy, myśli o rozszerzeniu całej franczyzy o nowych bohaterów jak Supermen czy Liga Sprawiedliwości. 

Zapraszam na inne moje teksty z Cyklu „Recenzje